O Pernících

Perníky, které chutnají a vypadají jako perníky

Naše perníky pečeme podle staré, poměrně pracné a zdlouhavé receptury - proto jí dnes málokdo používá. Jejím hlavním principem je tzv. fermentace základního těsta, která trvá cca 4 týdny. Poté se těsto uloží do chladu, kde teoreticky vydrží i několik let. Teprve den před plánovaným pečením zapracujeme do zfermentovaného těsta vejce a tuk, protože to jsou ingredience, které se kazí. Celý proces je výhradně ruční práce.

Náročnější postup se vyplatí na vůni, chuti, konzistenci i vzhledu upečených perníků. Z estetického hlediska udržujeme určitý ráz, proto jsou perníky odlišné od ostatní produkce. Perníky nepřezdobujeme, aby vynikl charakter a nadýchanost těsta.

U některých motivů jsme se inspirovali ornamentálním cítěním Josefa Lady a používáním některých semínek (dýně, mák, sesam, slunečnice) dosahujeme zajímavých efektů a ještě více se přibližujeme přírodě. Je to taková malá , skrytá osvěta, spousta lidí a hlavně dětí různá semínka vůbec nezná. Samozřejmě stále je co zlepšovat - snažíme se o jednoduchost, lidovost, ale také dostupnost pro zákazníka.

Mnichovické perníky